Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Krásy a tajemství Krušných hor

• Dračí skála a měděnecké Sfingy • 

Krušné hory, postaru též třeba Rudohoří. Nebyl zde život lehký, ale název hor byl odvozen od slova krušit, což byl způsob těžby hornin, v této oblasti bohatých na měď, olovo, cín, stříbro, železo a uran. Podíváme se dnes na dvě méně známá místa. Nedaleko obce Abertamy, necelý kilometr od obce Pernink se nachází v nadmořské výšce 953m to první, Dračí skála. Místo kdysi vyhlášené jako skalní vyhlídka do širého okolí, dnes díky vysokému porostu stromů s velmi omezeným výhledem. Jedná se o jeden z velmi zdařilých přírodních odkryvů žuly krušnohorského plutonu. Malebnou skálu, či spíše skalní hradbu, dlouhou asi sto metrů, s výškou okolo deseti metrů. Působením erozních sil je rozdělena do několika bloků, jejichž odlučnost i energie je patrná. Celý systém má své středové místo, ovladač i komunikátor. Čtyři mladí živloví draci, jejich rodiče i s tím třetím vzadu jsou Vám zde plně k dispozici a je jen na Vás, na co si troufáte a zda se řídíte srdcem či rozumem. V energiích místa zde vychází - ženská naděje - sv. Vojtěch - mužská naděje.  A pokud se s Dračí skálou a místními obyvateli dostaneme do souladu, pomůže nám třeba zharmonizovat vlastní vnitřní živly a čakrový sytém. Nejhravější je pak mládě vzdušného živlu, což mohou ocenit obzvláště vnímavé děti.

Nebo se jen můžete vydat přírodou na krásnou procházku naučnou stezkou a cestou třeba sbírat houby. I bez vyhlídky je to moc pěkné místo. Dračí skála si povídá s nedalekou Trousnickou skálou, odkud je výhled až na Slavkovský les.☺

Severně nad Kláštercem n. Ohří najdeme vrch Mědník (910 m. n. m.), s kaplí Neposkvrněného početí Panny Marie na vrcholu a kaplí Nejsvětějšího srdce Ježíšova na úpatí kopce, s bývalými štolami Marie Pomocné a Země Zaslíbené. Mědník patří k výrazným a silným energetickým místům krajiny, i když ne úplně vše je zde v pořádku, hlavně vinou poddolování kopce.

Víc opomíjeným místem v okolí Mědníku je přírodní památka Měděnecké Sfingy (790 m. n. m.), skalní útvar a významný geologický jev o výšce skoro dvacet metrů, připomínající svým tvarem tu známou sochu v Gize. Sfingy nalezneme jihovýchodně od horské obce Měděnec. Jde o tzv. mrazový srub, vytvořený mrazovým zvětráváním horniny v průběhu opakovaných ledových dob, s kouzelným výhledem na Krušné a Doupovské hory. Skála v Krušných horách mlčí jako ta v Egyptě, ale jen zdánlivě. Šeptá dost potichu a tak se musíme hodně ztišit, abychom ji slyšeli. V energiích místa pak vychází - čas - plodnost - mužská naděje. 

Tak už víte, co mají obě místa společného? A pokud ne a zajímá Vás to, tak vzhůru do Krušných hor. Klidné a šťastné dny. 

Petr a Vlaďka

Dračí skála
 Jeden z bloků
Detail I.
Fleš a draci
Detail II.
Naděje
Měděnecké Sfingy
Svědci historie
V celé své kráse
Výhledy
Struktura
Mlčení i loučení
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart