Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Přednáška Putujících.

Kdo to zmeškal, už „bycha" nedohoní. Přednáška proběhla 23.září, a podle našeho názoru úspěšně. Není nad to umět se hezky pochválit, a tak ano - klepeme se vzájemně po ramenou (a po čelech), povedlo se. A to hlavně i proto, že přišli přesně ti, kteří přijít měli a mohli. Ne sice všichni, pár absencí zaznamenáváme, ale takový je život. Třeba jim to dojde příště...

Ono „všechno" se u nás na webu přece jen nedozvíte. Jsou informace, které se předávají o trochu složitěji než internetem. Osobní kontakt neumíme (jako nedokonalí lidé) zatím obejít, a je to tak asi dobře. V diskuzi a přímém kontaktu je tolik informačních rovin, že i kdybych se upsali až k smrti, tak to na web nedostaneme.

Snažili jsme se sdělit cosi o vodě a kameni. Ne mnoho víme, ale to málo, co nám bylo zpřístupněno, rádi předáváme dál. A tak proběhla informace o informačních strukturách vody, o důležitém vztahu k ní, o programování a smyslu vody jakožto nosiče. I povídání o kamenech a informacích v nich snad bylo zajímavé. I to o nebezpečích, kterým je třeba se vyhnout. Také kamenný internet je snad zajímavým příkladem spojení dvou funkcí kamene a vody.

No a jak jinak by to na přednáškách Putujících mělo být, než že dostanete i tipy na vaše vlastní práce v krajině? A tak byli naši věrní inspirováni řadou míst, známých i těch zatím opomíjených, kde na nás čekají zázraky. No, ale prrr... Myslím takové ty všední zázraky „obyčejné" přírody.

A nakoukli jsme i do Mariánské zahrady na Jičínsku. Tenhle zajímavý kraj byl i cílem celodenní exkurze. Tak jestli vás to zajímá, podívejte se na

http://www.putujici.cz/?p=p_123&sName=Putovani-krajinou-Jicinska   

Takže ještě jednou díky všem, co přišli, a zase třeba příště...

Jiří Škaloud 

Připomínky, nadávky i chvála se přijímají na skaloud@putujici.cz     

designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart