Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Pozor na mobily!

Mobilní telefon je věc zrádná a nebezpečná - to víme všichni. Nebezpečná v několika směrech - zaprvé nikdo nechápe, jak se tak velký přístroj může vejít do tak malé krabičky a za druhé tohleto záření! Když telefonuji, je to skoro jako bych si k hlavě přiložil kostičku uranu 238! Neviditelné vlny vstupují do hlavy, a ještě by mi tam mohly něco poškodit! Mě tedy už ne, ale vám určitě! Hlas onlajna* z protější strany spojení mi vlastně vstupuje do mozku dvakrát - prostřednictvím ucha a zvukových vln, ale také přímo v podobě vln elektromagnetických.  A v případě, že jste telepat, máte dokonce trojí přenos - slyšíte, co vám do hlavy hustí váš mobil, co dotyčný říká a i co si myslí. A pokud se vám dotyčný onlajn  snaží něco nakukat, je to docela zmatek. Očička se protáčí, ušiska neví, odkud se nese to kukání a co vlastně slyší mozek? Na to, abychom se v tom vyznali, je opravdu třeba poškozeného mozku. Mobily nás pěkně zpracovávají a ještě se tomu smějí. Sami si je naprogramujeme, aby se nám smáli, cha!

Ale to není zdaleka všechno! Mobil je jen tou pověstnou špičkou ledovce, zvaného virtuální síť. Vysílače, kabely, terabajty informací, inteligentní ústředny, servery, řadiče, sviče, routery a co já vím co ještě. Tady už je dávno ukrytá umělá inteligence! Nasadili jsme si do kožichu veš, která nám vysaje poslední zbytky krve, zvané sociální instinkty. A pochopitelně váš mobil je do téhle sítě zapojen. Slouží jako koncová štěnice k vašemu sledování - kontroluje, co si myslíte, co děláte, jak to děláte, jak se chováte k technice, jak mlátíte do klávesnice kompu i jak rychle a necitelně píšete smsky. Ví o vás všechno! I ty vaše nejskrytější touhy a přání - ví, jak sledujete porno, jak se ukájíte, co jste ukradli, zabili či znásilnili. Ví VŠECHNO!. A hlavně sleduje, jak jste nebezpeční pro odhalení tohoto spiknutí! Nevě říte? Zkuste si to - napište do mobilu, že ho přestanete používat - a napište to s hrubkami a mačkejte při tom zvlášť silně a necitelně čudlíky! Pak ho vypněte a uvidíte sami! Ten tlak nevydržíte! Normální absťák! Bude se to stupňovat - mobilní síť vás bude všemi prostředky ovlivňovat a lákat, abyste jí zase umožnili přístup do vaší hlavy.  

Nejste-li hodní a poslušní, mají mobily tendenci vás usměrňovat. Třeba se vám to už stalo - mobil sám od sebe začne točit nějaké číslo, pošle esemesku přesně tomu, komu rozhodně nechcete, odmítá se spojit i když ostatní onlajni si pochvalují sílu signálu. V různých místech vám odmítne fungovat a trapně se vymlouvá na chcípající baterii. Běda, jak s takovým přístrojem tlučete o stůl, či se ho jinak snažíte opravit! Pomstí se vám! Pomstí se vám stoprocentně! Třeba chybou sim-karty.

Mobily navíc mají i samostatné cítění - a tak se s některými mobily vašich kamarádů přátelí, s jinými se nesnáší. Například můj mobil je zamilován do mobilu Petrova. Neustále mu volá a posílá mu významně prázdné smsky. Dokonce mi zatajuje, že mi Petr volal. Skrývá nepřijaté hovory, tak abych nevěděl. No ovšem - ten hovor přeci nebyl pro mě, ale pro můj mobil! Takové mi dělá naschvály, a to ho přitom rozmazluji - tahám ho všude s sebou, ukazuji mu svět, a všechno mu povídám.  Ale je to nevděčná potvora - zrovna teď trucuje, tváří se sveřepě a neukazuje mi ani čárku. Tak mi raděj nevolejte, můj mobil mi to neřekne.

Jiří Škaloud

* Onlajni - tak nám říkají.

P.S.: Doufám, že jste tomuhle článku neuvěřili, je to legrace! Anebo není? 

designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart