Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Křišťál - náš světelný ochránce


O křišťálu se dá sdělit mnoho, spousta poznatků je dobře známá, ale přesto si myslím, že bychom se mu měli věnovat. Je to takový král - „kámen kamenů". Po celá tisíciletí byl považován za účinný talisman s tajemnými magickými schopnostmi.
Symbolizuje světlo na Zemi. Posiluje nás, harmonizuje a v meditaci se stává zrcadlem naší duše. Pro svou očistnou a léčivou energii nás spojuje s absolutnem a s pramenem původní energie, která sídlí v naší duši a prozařuje nás svou tvůrčí silou. Jeho jasný přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy. Křišťál nás učí vidět se takovými, jací skutečně jsme. Pomáhá nám k odstraňování karmické zátěže, pomocí křišťálu můžeme lépe rozpoznat chyby z minulých životů, řešit je a napravovat.
Křišťál je jedním z drahých kamenů s nejširším rozsahem léčebných účinků. Vyrovnává, čistí a chrání naši auru, odstraňuje zábrany a blokády, brzdící volný tok energie a nabíjí nás novou vitalitou.
V okultismu křišťál odporuje všemu, co na něj působí v protikladu, věčné tmě, veškerému zlu, černé magii i negativní energii. Můžeme ho použít jako kyvadlo k určení kladů a záporů, jako kouli k podpoření jasnozřivosti, nebo jako krystalu či oblázku k podnícení inspirace a intuice. Jeho schopnost zbavit záporné vibrace síly z něj činí cenný ochranný kámen. Leží-li v noci v naší blízkosti, vnáší do našich snů jasno. Doprovází a chrání naši duši na cestách do jiných dimenzí, proto ho mnohé národy dávaly svým mrtvým do hrobu. Po tisíciletí je ceněn jako meditační kámen.
Křišťálu se připisují mnohostranné účinky a možnosti použití. Položením na postižená místa mírní a léčí bolesti. Při kožních onemocněních a popáleninách se doporučuje ozařovat postižená místa slunečním světlem procházejícím křišťálem, nejlépe křišťálovou koulí. K léčení očních nemocí a štítné žlázy je nejlépe pokládat křišťál přirozeně zahřátý slunečními paprsky. Křišťál se často užíval k zastavení krvácení. Při poruše rovnováhy a závratích se má nosit na těle a při léčení pokládat na šestou čakru. Průjem a nevolnost můžeme léčit pitím vody, v níž jsme nechali několik hodin křišťál. Říkáme ji křišťálová voda. Vyrobíme si jí zcela jednoduše. Do jednoho a půl litru pitné vody vložíme přes noc středně velký krystal křišťálu. Je dobré mít ho tam při měsíčním svitu, kdy pak lze tuto voděnku využít i k jiným magickým rituálům. Přesto si jí můžete vyrobit i ve dne. Stačí, aby krystal byl ponořen nejméně osm hodin.
Křišťál zneškodňuje geopatogenní zóny. Také odpuzuje před vstupem do obydlí nekalé živly. K tomu se nejlépe hodí pěkně srostlá skupina krystalů. Drúza křišťálu působí také jako harmonický prvek výrazně ovlivňující mezilidské vztahy v rodině.
Je potřeba tento kamínek světla také čas od času opečovávat, aby nám dále mohl dávat silnou energii. Postačí ho umýt a dát na sluneční paprsky na půli dne nabít a to vždy při vědomí dobrých úmyslů konání. Vždyť je to přeci náš světelný ochránce.
Myslím si, že darovat křišťálový kamínek potěší, a obdarovanému přináší čistotu a jasnozřivost světla.

Dalibor Falta

Křišťál v mnoha podobách
tromlovaný (omílaný) křišťál
tromlovaný (omílaný) křišťál
krystaly křišťálu jsou nedostižné
kyvadlo a hmatový kámen
Křišťálové siderické kyvadlo
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart