Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

O výletu na Berounsko

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili „Výpravy za bílým koněm na Berounsko", tedy meditativně - pracovně - zábavně - poučného výletu - expedice - pracovního setkání a trochu i záchranné výpravy a napravování lidských zásahů do krajiny Berounska. Bílých koní jsme potkali toho dne spoustu - i když velká část stáda se proháněla jen po šmolkové pastvině nad našimi hlavami. Sluníčko páslo bujné koníky a na nás házelo tak vyzývavé úsměvy, že odpoledne se v tvářích červenali už úplně všichni.

Český kras je území, kde se dá strávit půl života. Stará místa a svatyně, které jsme navštívili, byly jen malou, i když velice silnou a snad i charakteristickou ukázkou toho, co toto území může nabídnout. Doufáme, že se nám podařilo ukázat, jak tenhle zajímavý kus země vidíme a vnímáme my.  A hlavně věříme, že se nám povedlo vzbudit zájem a lásku (i) k těmto místům. To je totiž přesně to, co Zemi stále dlužíme - vracet lásku, zájem, odpovědnost a starostlivost i o místa, která jsou zdánlivě obyčejná. Avšak právě v těchto „obyčejných" kuchyňkách matka Země tvoří duši celého kraje. Nakoukli jsme společně do hrnců a snad i přispěli trochou toho našeho lidského koření k výsledku, který bude chutnat všem.

Závěrečný spontánní obřad křtění nemluvňátek (i mluvňátek) se moc líbil všem uondaným dospělým účastníkům. Myslím, že ti, kdo vzdali účast na téhle výpravě, můžou určitě jen litovat. Asi by bylo dobře připomenout pro příště - s Putujícími je na výpravách vždycky krásně. (a protože tohle je pýcha a rouhání - tak příště nezapomeňte pláštěnkySmile). Ale krásně a užitečně bude i v případném dešti...

Putující

A zde si můžete stáhnout zazipovaný soubor snímků z akce (18MB)

 

Košík - hradiště?
Křtění nemluvňátek
Měňanská vyvěračka
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart