Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Chrám těla

Taky máte někdy pocit, že nevíte kudy dál, něco vám chybí, uniká nebo cítíte bezmoc a prostě to ve vašem životě nějak úplně neladí... A přesto všechno se v nitru Vaší bytosti objevuje jakési tušení....

Hodně z nás vnímá uvnitř sebe jakýsi pohon, jakousi sílu, která nás sytí, uklidňuje nebo pohání vpřed, podle toho, co je právě třeba. Někdy je její „hlas" pro nás zřetelnější a někdy se bez něj cítíme prázdní. Jsou to všechno tak niterné záležitosti a vjemy, že si jich možná nejsme každý den vědomi a možná si na ně někde vzdáleně vzpomeneme při čtení tohoto textu.

Nicméně ať už si to přiznáme či nikoli, víme o ní, víme o síle, která je v nás, prostupuje námi, naším tělem, orgány, buňkami, celým makrokosmem našeho těla. A když se odvážíme jí blíž a více naslouchat, následovat směr a impulsy, které nám vysílá, náš život se stane ještě plnějším, pestrobarevnějším , klidnějším a smysluplnějším. A není to naprosto nic záhadného a tajemného, je to kvalita, kterou uvnitř sebe máme všichni do jednoho. Nejskvělejší na tom je, že není třeba žádných speciálních studií, vždycky je správné načasování, nikdy na to nejsme ani příliš mladí ani příliš staří. Je jen na nás jestli se rozhodneme naslouchat své síle a vedení uvnitř sebe.

Máme pro to veškerou výbavu - úžasný, dokonalý, perfektní nástroj a tím je naše tělo. Tělo je chrám, ve kterém sídlí duše, síla či život (jakkoli to budeme nazývat). Tělo nám dává různé signály - jemné chvění či brnění, mrazení, teplo, chutě, různé pocity, emoce či bolesti pro to, co potřebujeme. Stačí jen být pozorní a všímat si toho, co se v nás děje. Pak můžeme objevit, že nás všechny tyto impulsy a signály někam vedou a jsou jako mapa, které se vždycky můžeme držet. Máme s sebou průvodce na své cestě a nikdy nejsme sami. Tělo je pořád s námi. Tělo je živé a inteligentní, vyvíjelo se tisíce let a je daleko moudřejší než my sami. Můžeme se jím nechat vést...

...kam, že se nechám vést??? Tam, kam si přeje jít naše duše, to co si přeje prožít a zakusit, tam kam nás vede síla, náš život, abychom naplnili to, proč jsme sem skutečně přišli. To co vnímáme, cítíme, prožíváme je to jediné, co si pak vezmeme s sebou až přijde čas. Tak proč si to neužít se vším všudy a naplno? Přeji vám všem hodně úžasných a nezapomenutelných momentů ve vašich životech a tělech a na naší společné pouti.

Ava Vantomme

(Labyrint zdraví,  Nakladatelství Jana Fago, Praha 2011)

designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart