Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.
Trezor plný... čehosi

Rád bych se s vámi podělil o zajímavost, která se mi přihodila v práci. Člověk by řekl, že už ho nic nepřekvapí, jenže...

Před nedávnem jsme pracovali v Praze na pěší zóně v bývalé bance ČSOB naproti pasáže Myslbek. Z banky toho už moc nezůstalo. Pár holých pater, rozbitá půda a ve sklepě část obrovského trezoru s pancéřovými dveřmi, které mě velice zaujaly.

Druhý den jsme si vzali s kolegou fotoaparáty, že si pořídíme pár fotek z místa, které mnoho lidí neuvidí. Po první fotce jsem se nestačil divit... těch bublin! Co tady dělají? Odkud se berou? Vždyť je to tu samá demolice a hluk. A tak jsem s kolegou fotil, ale on na fotkách ze stejných míst nic nemá. Opět údiv. Jak to? Stojíme vedle sebe, já fotky plné bublinek a on... nic, zvláštní. Již v minulosti se mi povedlo vyfotit bubliny, ale nikdy v takovém množství. Kolegovi to nešlo na rozum, a tak jsme udělali pokus a dali přístroje nad sebe, odpočítali tři a zmáčkli spouště. Výsledek já pár bublinek a on zase nic. Ještě jsem zkontroloval čistotu objektivu - byl čistý, žádný prach.

Pár bublinek jsem ještě vyfotil po domě, ale jen malinko. Proč se to někomu poštěstí a jinému ne? Mohu snad být jakési médium, na které se tyto věcičky napojují? A také se znova ptám, kde se tam vzaly? O co jde? Je to snad nějaká energie, která tam uvízla, a mě se jí podařilo zachytit?  Jak to často u těchto zvláštních náhod bývá - i tady je mnohem víc otázek, než odpovědí.

S pozdravem Martin Dologa

2.7.2011  

Bankovní trezor
Vydává svá tajemství?
To jsou věci...
A další a další...
O co tu jde?
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart