Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Putující na Karlštejně

Cesta Putujících se protnula s cestou Hanky Blochové. A spíš než protnula, tak spojila. Na krátký či dlouhý čas? Uvidíme! V každém případě máme za sebou velmi zajímavý a přínosný víkendový seminář na Karlštejně. Znalosti, vědomosti i cítění Hany o tomto místě jsou fascinující a někdy téměř nesledovatelné. Křesťanská mystika, hermetismus, pyramidy, středověké umění, osobnosti Karla IV. a Anny Svídnické, a v neposlední řadě i alchymie a hlavně Hudba. Hudba s velkým "H" je v případě Hanky, zkombinované s kaplí Svatého kříže víc než namístě.

Návštěva řady energetických míst kolem hradu, i návštěva hradu samotného a společný zpěv v nejposvátnějším prostoru mystického hradu svatého Grálu, to vše bylo zážitkem, na který se dlouho nezapomíná. A jistě jsme se snažili i o to hlavní, co stále ctíme - nejen si odnést zážitky, poznání či poučení. Nejen nasát energii místa, ale vždy i poctivě a upřímně odevzdat energie sebe sama místu. Nemusíme být vždy silní a "všemocní", ale vždy musíme být upřímní a opravdoví ve svém konání. Výměnný obchod, který je vždy namístě tak, aby obě strany byly spokojeny. A snad jsme tedy i trochu pomohli tam, kde se stovky let přinášelo méně, než se bralo. Úsměv a naděje v očích Smaragdové dámy byl důkazem a dostatečnou odměnou.   (jš) 

Na web Putujících doputuje samostatný článek o Karlštejně později, o putování kolem Karlštejna a o tarotovém výkladu míst si můžete přečíst na Anniných stránkách ZDE.    

Informace o seminářích, hudbě a konání Hany Blochové můžete hledat zde

...Bohu všemohucí...
24.11.2012
Ranní mysterium nad Plešivcem
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart