Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

OSTROV V MOŘI

Den třetí

O Sedmihoří jsme začali uvažovat v zimě 2012, někdy na přelomu ledna a února, jako o možném prostoru pro letní soustředění. Nakonec došlo jen na komorní červencovou „expedici". Při balení se mi pod ruku přimotaly mušle!? Občas dbám „zvláštních" situací, a tak jsme kromě kompasu, kyvadla, svící, berle aj. vezli i krásné mušle, a můžete jen hádat, odkud byly.

Poslední den naší „výpravy" vstupujeme do oblouku Sedmihoří od severu, od Darmyšle. Živel a matka Země pro nás ten den nachystala nádherné dary, překrásná místa. Jako povzbuzení hned na začátku cesty kousek za vsí míjíme nádherný pramen skvělé vody. Cestou na vrchol Chlumu (610 m.n . m.) můžeme vidět i vnímat ochranné valy a zóny, reálné i duchovní. Archeologickými nálezy bylo potvrzeno na Chlumu rozlehlé hradiště datované až 3 000 let př. n. l.,  postupně bylo využívané všemi kulturami až do cca. 17 století. Pokud budeme pozorní a bude nám přáno, můžeme v zemi po vyvráceném stromu najít „talisman" v podobě hliněného střepu a třeba právě chamské kultury. Na vrcholu, v místě předpokládané akropole se nachází dva přírodní kamenné okruhy a v tom vnitřním, menším jsme udělali malý „oltářík", v kterém již zmíněné mušle „kupodivu" našly svoje místo. Ostrov bezpečí v moři lhostejnosti. V meditaci pak přichází z „vesmíru" ujištění: „Univerzální zákon stvoření a tvoření se táhne napříč všemi galaxiemi" a to je mi v tomto roce opravdu milou útěchou a povzbuzením v časech nelehkých. Vrch je pod ochranou bytostí vyšších dimenzí a dle toho bychom se zde měli chovat. Vlaďka zůstává s tím, že bude kreslit a my pokračujeme dále i s naší „spojkou". Teprve dnes po třech dnech, jakoby veškeré napětí ustupuje, začínáme se konečně uvolňovat a něco maloučko snad i chápat. Posledním cílem je vrch Šiška (512 m. n. m.), jdeme však oklikou a cestou se dole v údolí ještě snažíme dohledat prameniště, ale po chvíli šetříme síly i čas a pokračujeme dále. Značená turistická odbočka nás ještě přivádí k opravdu skvostným skalním mísám, což může potvrdit i Fleš. Vrchol Šiška je závěrečnou odměnou našeho „bádání". Je to místo astrálních a přírodních bytostí s nádherným zklidňujícím borovým lesem, prostě pastva pro oči. Není tedy divu, že celkově může místo léčit zrakové poruchy. Jinak takovým místům říkáme - nemocnice. Na vrcholu a v jeho okolí je rozseto několik skalek a kamenů, různá stanoviště s různými funkcemi, takové ordinace. V centrální „vrátnici" tím správným klíčem, tím správným propojením otce, vesmíru a matky, země skrze naše srdce, je pak stačí otevřít. Otevře se pak aspoň na chvíli duchovní prostor, a naše vědomé a „laskavé" bio energie jsou zde vítány. Tato krajina je též potřebuje, jako potřebujeme my takovouto přírodu s jejími energiemi. Tak vítejte v této překrásné vzájemné ozdravovně. Cestou zpět si začínáme uvědomovat, že je-li Křakovský vrch „otvírač", tak vrch Šiška je „zavírač" tohoto území. S Vlaďkou se pak setkáváme (po našem hodinovém zpoždění) u pramene vody. Vypráví nám, jak v kruhu na Chlumu usnula, jak nevěděla, jak je na tom s časem ..atd. Její kresba je jednoduchá, ale přitom jasná a silná. A takový by mohl i být celý náš život, jednoduchý a čitelný, žádné složitosti.

Za ty tři dny „zdolali" sedm vrchů, ale je jich tu minimálně deset, s předvrcholy dvanáct. Něco si odnášíme a něco jsme sem možná přinesli. A s nadějí, že se v roce příštím, aspoň na dva dny vrátíme, opouštíme tento „zvláštní" kraj.

S velkou pokorou a láskou, Petr a Vlaďka

P.S. No, sami jsme zvědavi, co se může dít, pokud do tohoto prostoru vstoupíme od východu...

Pramen pod Chlumem
Ochutnávka a osvěžení
Kamenný kruh na Chlumu
Ostrov v moři
Chlum - staré hradiště
Pod Chlumem
Skalní mísy
LCD TV - kdo nám ruší obraz
Šiška - zdravotní areál
Místo astrálních a přírodních bytostí
Ordinace I.
Ordinace II.
Ordinace III.
Loučení
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart