Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Čtvrt milionu zasažených

K 15. lednu se přehouplo webové počítadlo přes 250 000. Zatímco za první dva roky provozu našeho webu jsme se radovali a kroutili nevěřícně hlavou nad návštěvností padesáti tisícovek lidí, na začátku roku 2013 už to je pětkrát tolik. Neboli - ať počítám, jak počítám, za poslední dva roky a týden napočítalo webové počítadlo 200 000 přístupů na naše stránky Putujících. To vychází v průměru na 271 denně. A číslo stále stoupá...  Stejně jako dřív si klademe otázku, nakolik je tohle číslo věrné a odpovídá skutečnému zájmu čtenářů, a nakolik jde o přístupy automatických vyhledávačů. Ale i kdyby jen pouhá polovina byla od lidí, kteří si něco přečtou, něco je zaujme a třeba se i opakovaně vrací na naše stránky, je to pro nás výzva a závazek.

Co tady všichni hledají? To je jistě docela znervózňující otázka, která v nás vzbuzuje odpovědnost za vlastní konání. Není jedno, co napíšeme a zveřejníme. Nějakým způsobem, více či méně, jsme zapůsobili na tisíce lidí. Naše názory mohou být přijaty, glorifikovány, nebo odmítnuty, vysmívány, nebo šířeny dál. Můžete s nimi souhlasit, nebo je odmítat - to je právo každého čtenáře.

Na způsobu vlastního přijetí ale kupodivu nezáleží. Důležité je, že pokaždé, když si něco přečteme, získáme informaci a vytváříme si názor a postoj. Vždy se na nás něco změní. Jen jako příklad: třeba vás inspirujeme k návštěvě nějakého místa... Potom vše, co vás při takovém výletu potká, je do jisté míry vyvoláno a spojeno s naší energií. Právně nikoliv, ale esotericky určitě. Někdy jen malinko, nepozorovaně, jindy třeba zásadně. Jedna získaná informace může zásadně změnit váš život. Taková je síla informací.

A protože jsme přesvědčeni o tom, že informace mají energii a jsou provázané i s hmotou, přidělává nám to trochu starosti a odpovědnost. Snažíme se tedy opravdu šířit jen pozitivní energie - radost, dobrou náladu a chuť vyrazit na hezký výlet.  

Můžete nám o tom napsat!  Děkujeme!

Jiří Škaloud

designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart