Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Mandala - impuls života

Impuls života je „vdechnutí" života. A také energie tvorby nového. Je to jedna ze základních „božích" sil. Máme k ní přístup a povolení s ní pracovat? Jen částečně. Je to energie, která primárně přichází z universa, ale oduševnělé a vědomé bytosti jí také umí částečně generovat. Tak, jak stoupá lidské vědomí a autonomnost jedinců, stoupá i naše schopnost tvořit. Impuls života je typem tvůrčí energie. Impuls života nemusí vždy přicházet přímo od "Bohů", často může přicházet i z „našeho" lidského morfogenetického pole (btw: to je takový baby-bůh). Z toho mimochodem plyne, proč a jak se mnoho bytostí rodí „mimo boží záměr", přesto s duší, vědomím i svým úkolem v hmotném životě. 

Impuls života přichází jedinou cestou (kanálem) - propojením hmoty s informačním polem. Proto pokud umíme vytvořit a podporujeme toto energetické propojení, umožňujeme i průchod tohoto impulsu. Řečeno dnešním slovníkem - pro tuto energii je třeba připravit „cestu" tím, že tvoříme tzv. propojení „kosmických" a „zemských" sil. V krajině se to dělá tvorbou a posílením energetických bodů. Propojení informačního pole s hmotou se může dít ovšem kdekoliv, a děje se hlavně uvnitř nás. Jako lidé generujeme toto propojení, kterým přeměňujeme hmotu i energii na informaci. To je cílem a smyslem naší existence.

Jak s mandalou pracovat?
Zajisté bychom před prací s touto mandalou měli dbát na dobré ukotvení do hmoty. Primárně mandala slouží jako meditační nástroj k propojení s Univerzem. Pomáhá k propojení nahoru, je energeticky nevyvážená, otevírá hmotu pro příjem informací universa. Vytváří kanál pro vstup universa do hmoty. Určitě podporuje duchovní schopnosti i kreativitu. Jak už řečeno, v krajině pomáhá vytvořit propojení nahoru, na silných zemských bodech pomůže vytvořit silné propojení, a tedy celkově velmi navýší energii místa. Je to hodně odpovědná činnost, ale naštěstí má mandala (i celá tato energie) velmi silné ochrany a zpětné vazby, které jí činí velmi robustní a nezničitelnou jakoukoliv lidskou činností.

kresba: Jana Sikorová

text: Jiří Škaloud

Mandala impulsu života
Vzor
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart