Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Matka matky

● Prazdroj zemské síly ●

Ratměřice u Votic jsou zvláštním a kouzelným místem, kde můžeme mnohé vidět i prožít. O sekvojovcích v zámeckém parku, které se sem dostaly díky hraběti Chotkovi, o těch jsme psali nedávno (viz. web Stromy). Nyní se přesuneme jen o kousek dále, k léčivé studánce sv. Anny, dříve zvané jednoduše Lazna, což je staročeské pojmenování pro - pramen, tůňku či studánku. Jedná se pravděpodobně o místní nejstarší osadní zdroj vody, původně zasvěcený sv. Liboriovi, a až později sv. Anně, matce Panny Marie.
Místo je plné směsí silných zemských a vodních sil. Směsi, ze které vzniká život sám. Sv. Anna, co by matka dcery, patronky zemských a vodních sil, je duchovní obdobou prasíly, která je součástí vzniku samotné Gai.
A protože děti už jsou veliké a poučení nedbalé, tak poučuji aspoň psa Fleše o silných energiích, o tajemství vzniku života, o „nástrahách" církve, která „překlápěla" skutečnosti k obrazu svému... Pes kouká, vrtí na cosi ocasem, nic neříká a Vlaďka fotí...
Až doma na počítači koukáme, že jsme tam asi nebyli sami, a že si mě snad „holky" přišly i vyslechnout, co to zase říkám.
A možná se zase jednou hluboce mýlíme. Také zas mohl „zlobit" foťák, světlo či špína na objektivu... Jediné co můžeme doporučit, zajeďte si na toto místo a ochutnejte tuto léčivou a silnou vodu. Však nejen naši předci věděli proč pít vodu silných pramenů.
S láskou a úctou.

Petr a Vlaďka

Studánka sv. Anny
Otevřeno
Voda léčivá a živá
Poučení Fleše
Tak která je která
Díky za ty dary
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart