Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Bludičkové, světýlkové a jiní návštěvníci fotoaparátu

Před nějakým časem jsem byl vyzván Putujícími, abych krátce popsal svá poměrně častá „setkání" s podivnými úkazy na některých snímcích. Leč invence, dáma to přelétavá a nestálá, se nějak neobjevovala. Až po lehce meditační procházce po Libickém lužním lese zazvonila u mých „dveří..." Pojďme se teď spolu podívat, copak že se to zabydlelo na určitých fotkách.

(1) V podzemí (zde v Českém Brodě) přebývají rozličné bytosti, ale tady zřejmě vidíme nefalšovaný odlesk světla v objektivu.

(2) Na druhém snímku by to již mohlo být spornější, přeci jen pár desítek metrů pod zemí v bývalém železnorudném dole Skalka v Mníšku pod Brdy se může objevit cokoli...

 

(3)(4) První a druhá fotka z kutnohorských menhirů už je trošku jiná káva, zde by se o odlesku už dalo mírně polemizovat.

 

(5) Zato na třetí už cítím jasný „vzkaz", tady se světlo jaksi nemělo od čeho odrazit. Nazvěme to třeba ohnivá bludička...

 

(6) Stejná bytůstka nás provázela i na putování ve vrbčanském lomu.

 

(7) Prapodivná pruhovaná rybička k nám připlula po nacítění skupiny na Oškobrhu.

 

 

(8) Zimní návštěva zřícené kaple na Vysoké mi „nakreslila" před objektiv zajímavou čáru, mohla by to být kondenzační čára od letadla, ale nějak jí chybí pokračování...

 

(9) Máte rádi poklady? Jestli ano, můžete zkusit štěstí na Lichnici, kde mi kdosi načervenalým kolečkem vedle zábradlí označil nejspíš místo, kde je uschována truhla s movitým bohatstvím.

 

A jako potvrzení ještě přidal hodně klikatou zmiji na čtvrt oblohy (10). Anebo si nějaký pilot před letem pořádně přihnul?

 

(11) Další podivný úkaz se mi přihodil u menhiru zvaného Pastýř. Zřejmě mu byla na Nový rok zima, a tak si jednoduše zakouřil...

 

(12) Letos jsme se loučili s jedním z Putujících, který se vracel do rodného Valašska a „někdo" se rozhodl, že na této akci a hlavně na fotce nesmí chybět jakési létající dveře, překrývající vpravo ty skutečné. Na další fotce ze stejného místa (a aparát byl na stativu) už ony mlžné dveře nebyly...

 

(13)  Zatmění slunce také dokáže vykouzlit zajímavé obrazce, toto se mi přihodilo, když jsem lovil onen úkaz na parkovišti jakéhosi marketu v Berouně.

 

(14) Zatím nejzajímavější „tvoreček" se mi vlísal do obrázku na jednom blíže neurčeném místě na Kokořínsku. Zde to zřejmě bude "zviditelnění" se některého ze strážců tohoto silně energetického místa v kouři z ohně.

 

Na dalším snímku (15) pak je výřez. Trochu to připomíná dráčka...

 

(16) A jsme u konce, tyto zelené záblesky nám uchystal libický lužní les, stejně jako lehce magickou fotečku (17) osvíceného trsu rákosí slepého ramene.

 

(18) Nejnovější potvůrkou jest fialový cákanec z dalšího slepého ramene a o kus dál ulovený odlesk „zrcátka od auta (na fotce vlevo na horní části kmene) (19).

 

Následuje opět výřez. (20)

 

Nechávám na každém z Vás, jestli ony světelné jevy necháte v oblasti optických jevů, anebo zda si zkusíte představit, co nám tím kterým „vzkazem" chtěl kdosi neznámý říct...

Myšák

www: fotomysak.bloudil.cz

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart