Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.
Hmotná myšlenka.

Kolik z nás trápí otázka, jak vlastně myšlenka vypadá? Všeobecně se ví, že myšlenka je hmotná. Byť neviditelná, přesto hmotná. Jak je to možné? Jednoduše. Někdo něco vymyslí, nebo ho něco napadne a on to pak dle svých představ provede. Že to nejde? A když k vám přijde myšlenka „upeč chleba" a vy ho upečete, nemáte snad tím hmotný důkaz vaší myšlenky? To samé je s postavením plotu, domu, silnice. A vidíte, zde na obrázku máme důkaz nejenom o hmotné stránce myšlenky, ale dokonce i o jejím tvaru. Do diskuze zůstává, zdali je to tvar stálý, případně má-li každá myšlenka svůj vlastní.

Máme zde jedinečnou příležitost se přesvědčit se, že tomu tak je. Sedící dívka je opřena o skálu a o čemsi intenzivně přemýšlí. Intenzita a koncentrace jejích myšlenek je tak silná a inspirativní, že se v podobě obláčku (milovníci UFO mohou vidět i to) vznáší nad hlavou myslitelky. Jak vidno z důkladnějšího pozorování fotky, hlavní myšlence předcházelo několik menších, zřejmě poslíčků té hlavní. Nebo - vzhledem ke své velikosti - to také mohou být myšlenky běžného životního rázu, které svým významem nepřesahují běžnou velikost myšlenek. Kdo ví. No, v každém případě jsme rádi, že jsme nejenom mohli být u toho, ale co hlavně, že se nám hmotnou myšlenku podařilo zdokumentovat.

Ano, skeptik může namítnout, že se jedná o fotomontáž, úpravu fotky v některém z programů nebo že to celé je jeden velký podvrh a humbuk. Znalec zběhlý ve foto-technice může přidat svou trošku do mlýna tím, že šikovné oko a prsty fotografa vše nastavily tak, aby chytil do čočky slunce, nechal ho v čočce aparátu rozložit, provedl kompozici obrázku tak, aby vše vyšlo podle jeho mystifikačního přání.

A nyní je posouzení na každém z nás. Ruku na srdce, kolik fotografií jste již vyfotili, a na kolika z nich máte stejný jev, jako je na této? Kolik? Že nemáte? Je to těžké? Nejde to! Tak a teď suďte, kde se pravda skrývá a jak to celé vlastně je.

Libor Domas Smile 

 

Hladký let před přistáním..
Připoutejte se, prosím, a nekuřte!
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart