Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Zřídlo zemské energie?

Sloní kameny jsou místo s velice pozitivním nábojem. I ti, kteří nevěří na zemské energie, se tady cítí dobře. Zkrátka - líbí se jim tady, protože tu panuje mír a pohoda. Ale že by bylo možné tuhle pozitivní energii zachytit na fotografii? Vždyť prý zemské jemněhmotné energie neexistují! Neumíme je změřit, tak jak by mohly existovat? Jak by mohly ovlivnit něco tak realistického a moderního, jako je digitální fotoaparát? Je snad fotocitlivý čip citlivý nejen na světlo, ale i na dobrou náladu svého majitele? Nebo snad reaguje na neznámý druh vyzařování ze Země? Kdo by tomu věřil?

Ale vlastně - komu vadí, že je to „nemožné"? Jsem snad Sysifos, abych přiznal jen nos mezi vlastníma očima, a abych tlačil do kopce něco, co do kopce evidentně tlačeno být nechce? Mě nevadí nevysvětlené a nevysvětlitelné věci. Naopak - mě to rozveseluje, nepotřebuji vždy hledat racionální vysvětlení. „Vady" na snímcích jsou krásný a úsměvný důkaz toho, že přírodní zákony i technika si žijí vlastním životem, který ne vždy souhlasí s našimi představami a požadavky. Není to úžasné? Je snad ohromení z „nepochopitelného" někomu či něčemu na škodu? Musíme vždy být jen střízlivě realističtí?  Není snad fantazie a odvaha přemýšlet o „nereálnu" tím správným způsobem pokroku a objevů?

„Fialová mlha", která se „skrývá" ve stínu skály má určitě nějakou vysvětlitelnou příčinu. Je to jako vždycky - snímek je udělán v protisvětle, ultrafialové záření, optická vada, prostě bla-bla, odborné technické řečičky. Není mnohem zajímavější připustit, že tenhle snímek třeba ukazuje energii Země, ztlumenou zimním mrazem, a připravenou vyrazit s prvním jarním úsvitem?  

V tomto článku je třináct otazníků - víc než dost na tak krátký odstavec. Ale každý otazník je trochu jako ta mlha - provokuje nás k odpovědím, nutí nás přemýšlet. A tak tedy sláva otazníkům i fialovým mlhám!

Jiří Škaloud                 zima 2007

Souhlasíte, nebo máte jiný názor, či zkušenost? Budu rád, když nám to řeknete! 

Napište mejlík na info!  Díky (do předmětu pište název článku) 

nebo na skaloud@putujici.cz

Jarní energie, připravit! Pozóór! TEĎ!
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart