Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

400 x celý svět = tarotová Hvězda

Když jsme přijížděli do Plzně, trochu jsme se vylekali. Na tarotovou oslavu, konanou při příležitosti nabytí čtyřstého balíčku tarotových karet do rukou zdejší vědmy Anny Bechné, se sjížděly zástupy. Parkovací dům Rychtářka praskal ve švech, slavnostně nasvícený stadion vítal nás i davy fanoušků okolo. Naštěstí se ukázalo, že hlavní oslava na fotbalovém stadionu byla jen pro „nevědomé masy", které si pletou Velkou Arkánu s fotbalovou jedenáctkou. My, vědoucí a vyvolení, jsme se mohli zúčastnit VIP oslavy v daleko decentnějším prostředí temných a hlubokých sklepů pod jedním z renesančních domů v Rooseveltově ulici. Vstupenkou do VIP klubu nám bylo už nalezení tajného klubu Seraf, jehož sotva metrová reklama naším do daleka vidoucím okům hned napodruhé neunikla.

No sešlo se nás tam na stovky. Kromě čtyř stovek balíčků tarotových karet, zářící Aničky, muzikantů, desítek jejích zdejších i vzdálenějších příznivců (včetně delegace Putujících), dorazil i Aniččin věčný obdivovatel a podporovatel Aleš Brychta. ANO! TEN Aleš Brychta! Na rozdíl od své kontroverzní pověsti se mimořádně choval slušně, a když odložil své oblíbené tmavé brýle, tak i vypadal skoro normálně. Možná ho krotili bodyguardi Bedřich a Jan, které vzal i tentokrát s sebou. Ti tři, když jsou spolu, tak je vždycky legrace..., pokud se tedy nepoperou. 

Říká se, že tarotové karty v sobě obsahují celou moudrost světa. Co bylo, je a bude. Co chceme i nechceme, co nás čeká, a čemu se můžeme vyhnout. Zdá se, že násobit „všechno" čtyřmi sty, je zbytečné, že „všechno" se už stejně nedá zvětšit.  Ale není tomu tak. Ke všemu totiž vede nekonečně mnoho cest. A každá sada tarotových karet ukazuje tak trochu jinou cestu. Žádná z cest není špatná, jen některé jsou pro nás delší, cizokrajnější a komplikovanější než jiné. I proto je lepší se hned vydat tou, která je pro nás nejlepší a vede k cíli co nejpříměji. V kartách je všechno, kouzlo spočívá v tom, umět je dobře najít a přečíst. K tomu potřebujete talent, znalosti, odvahu a moudrost. Anička to všechno má a přidává k tomu další rozměr - možnost si vybrat tu nejpřímější cestu. A čtyři sta cest - to už je nějaký výběr...    

Co dodat? Snad jen to, co říká staré české přísloví: „Lepší je být zdravý, bohatý a moudrý, než nemocný, chudý a hloupý."  Tak my ti Aničko přejeme, aby se ti to vyplnilo.  

Výtěžek z akce byl věnován na charitativní účely, takže ďábel mamonu zase jednou utřel nos...  

(jš za put)

 Plzeň 10.11.2017
Tarotová vernisáž
Anička Bechná
400 stý balíček karet
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart