Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Fojtka u Liberce

• Dračí vrch s Dračím kamenem, studánky Pod Dračí skálou a kamenem •

Tuto strážní horu s názvem Dračí vrch (676m.n.m.) nalezneme v západní části Jizerských hor v posvátném, iniciačním a restart přinášejícím okrsku, necelých 2,5km od obce Fojtky nedaleko Liberce. Prvním zastavením na této minimálně celodenní návštěvě oblasti můžou být Fojtecké tisy (PP Pod Dračí skálou). Jedná se o jedinou takovouto lokalitu výskytu tisu červeného (taxus baccata) v Jizerských horách. Místo je oplocené, ale brankou volně přístupné. O ohleduplnosti a nezanechání stop po naší přítomnosti asi mluvit nemusíme. Některé stromy jsou odhadovány na stáří až 400 let a parádní prastarý kousek najdeme i v samotné obci. A samotné poselství zdejších tisů...je vlastní vědomá práce s časem a příprava prostotu pro nový impuls...takový I. druidský stupeň.Wink

Cestou na vrchol hory nemůžeme nenavštívit studánku Pod Dračí skálou. Ta se nachází v lese několik desítek metrů od cesty nahoru a je označena v mapách. Po vyčistění byla odměna sladká. Nádherně křišťálová a studená voda na krásném tichém místě. Silná voda s velkou silou propojující oba principy, umožňující opravný restart přehřátého a zbytečnými informacemi zaneseného počítače. Bez rizika ztráty a funkcionality základního softwaru. Druhá studánka nese název Pod Dračím kamenem a leží hned u cesty pod vrcholem. Jedná se spíše o takový malý nenápadný lavorek, než pramen či studánku. Kdo se však odhodlá napít, může v energiích nalézt další impuls a smysl života i spojení s aurou kopce. Za projevenou vzájemnou vděčnost pak i něco k posílení aury, té vlastní.

Celou cestou k vrcholu Dračího vrchu na nás budou různě koukat a volat mnohé krásné kameny, skalky či celá uskupení. Uvidíme nádherné aktility, viklany, menhiry i dolmeny, ale jejich volání budiž pro dnešní den marné. Je třeba pošetřit síly a energii na samotný vrchol a Dračí kámen. Místo komunikuje s Tanvaldským Špičákem (viz. web) i Ještědem (viz. Krejčík). Ke spuštění některých funkcí je potřeba použít těch správných ochranných tlačítek. Rovněž tak letový řád dračích strážců je přísně střežen, aby nepadl do rukou nepovolaným. Přítomnost samotné Matky Země i jejího vědomí, mocné Gaii je více než patrná a ochranný duch Jizerských hor Muhu nemůže samozřejmě chybět a ani nechybí. Restart života v podání Ohnivého draka může být zde buď zcela spalující a očistný, či zcela záhubný a destrukční. Volba je prý jen na nás na lidech, jakou cestu zvolíme. Víra přírodních, duchovních a astrálních bytostí v lepšího člověka však kupodivu stále přetrvává.

Tak ať je, ani sebe nezklameme.

Klidné a hojné léto.

Petr a Vlaďka

 

 

 

 

 

 

Fojtské tisy, druidský háj
Tis v obci
Tady taky hlídám...
Cesta na Dračí vrch
Studánka Pod Dračí skálou
Studánka Pod Dračím kamenem
Vrchol před námi
Dračí kámen
Otázky a odpovědi
Daleko - široko
Jedno z míst
Už ho vidím
Dračí vrch u Fojtky
A jeho okolí
Návraty a loučení
Kdykoliv možné
Mapka
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart