Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Kamenné a skalní brány

Energie a fenomény krajiny ●

Brány jako komunikační prvek přírody oddělující zdánlivě chaotický a nebezpečný svět vně od toho relativně bezpečného a harmonického uvnitř. Průchody mezi dvěma či více světy, zdánlivou realitou nebo opravdovou skutečností. Přechody mezi životními etapami a úseky jak žen, tak i mužů a dětí. Místa a krajinné stavební prvky umožňující práci na sobě, s možným urychlením či nastartováním chystaných změn. Nalezení odpovědí na dávné a skryté otázky, a mnoho jiných multifunkčních nabídek může obsahovat menu takových míst. Včetně zdraví a léčení jak ducha, tak i duše a znaveného těla. Nové dimenze a rozměry, jiné možné úhly pohledu a obecného nadhledu. Na to, co už dávno známe, a jen jsme tak trochu pozapomněli. Tak pojďme aspoň virtuálně se na některé z nich podívat.

Slunečná brána. Najdeme ji v CHKO Labské pískovce, nedaleko Děčína poblíž obce Ludvíkovice. Místo zasvěcené živlu Ohně a Slunci. Krásné místo pro přírodní rituály slunovratů a rovnodenností. Možnosti práce s časem, nalezení skutečné přítomnosti obsahující minulost i budoucnost. Pozor však na to, co a jak provádíme. Rituály, o kterých toho moc nevíme, či je vůbec neznáme, nechme raději spát. A navíc mnohé z nich byly poplatné jen dané době. Nás to přeneslo až do Libanonu. Šarbel Machlúf (1828-1898) kněz, asketa a mystik Středního východu byl k řeholnictví povolaný ve 14 letech, a žil o samotě ve spojení s Kristem. Dodnes je jeho postava a místo hrobu obestřena záhadami a tajemstvím. Energie tolerance, jež ročně spojuje na miliony poutníků všech tří hlavních náboženství, stejně jako pra...pra...praděd Abrahám.

Skalní brána - Vojtěšský důl. (též viz web zde) Najdeme ji v PR Kokořínský důl, nedaleko Mšena u obce Vojtěchov ve svahu Vojtěšského dolu mimo turistické cesty. Brána je otevřena a kdo do ní správně vejde a třikrát ji obejde... S rozvahou, přípravou a jasnou představou, s pozorností a ohledem na vše, co dovedeme. Funkčnost a energie místa umožňují vnímatelné změny kvality smyslů i na fyzické úrovni. Místo nedaleko Jestřebických pokliček (viz web) nemohlo uniknout ani našim předkům, ale jak říká místní dohlížitel sv. Vojtěch...třikrát, doleva a dost.

Skalní okno/oko. Nachází se v CHKO Český ráj nedaleko Mnichova Hradiště v katastru obce Branžež. Takové oko na oko podporující šestou čakru pro pilování intuice a nácvik bilokace. Okno do Vesmíru působící na sedmou korunní čakru pro mimozemskou komunikaci. S respektem a vědomím nekonečných možností. Jasný signál a poděkování, že tu teď můžeme být. Zprávy a poselství nastupujícím. Výzvy a zkoušky pro všechny. Takové mohou být energie tohoto místa, nacházejícím se na privátním pozemku. Archeologické nálezy pak prokázali již pravěké zdejší osídlení.

Kamenná brána. Nachází se v CHKO Broumovsko, nedaleko města Police nad Metují u obce Slavný. Útvar připomíná dračí dráp i supí hlavu. Jedná se o strážní a kontrolní místo našich dávných předků i benediktinů z Břevnova na Broumov se přemístivších. Místa ochranných linií a cest naší země. Naděje, že se tak děje. Místní energie umožňují nácvik létání a levitace, ale i zde obzvláště platí...Létat, ale s nohama pevně na Zemi. A na začátku nejlépe pod dozorem dobrých a znalých přátel.

Švarcvaldská brána. Pojmenovaná po nedaleké zaniklé německé osadě stojí v Ralské pahorkatině nedaleko Stráže pod Ralskem v bývalém vojenském prostoru u obce Hamr na Jezeře. Místo je známé těžbou a zpracováním uranu. Jedná se o tzv. pravou skalní bránu čili útvar vzniklý v jednom kamenném bloku. Překrásné místo s železitými inkrusty a arkozámi. Brána s vědomým programem a složitým procesem pod velkou ochrannou pro plnění vlastních snů a přání. Stačí jen na to přijít. Nedaleko se pak nachází NS, Cesta pplk. A. Sochora, válečného hrdiny druhé světové války, nositele Řádu Bílého lva a dalších vyznamenání pěti států, který se stal v 50. letech nepohodlným a byl zde za záhadných okolností zabit. Za návštěvu pak jistě stojí nedaleká stolová hora Široký kámen (430 m) s úžasnými výhledy na Ještěd. A pokud vám to strážce stolové hory dovolí, můžete se odtud dostat přes linie i na Bezděz (604 m), ale pokud nevíte jak, tak to radši nezkoušejte.

Skalní věž (brána) Káča. Stojí v Ostrovských skalách, v CHKO Labské pískovce u Ostrova u Tisé (viz. web). Brána či spíše průchod zde funguje oběma směry. Místní strážci pak před vstupem hodnotí čistotu našeho mluvení, myšlení i konání. Fungují zde dostředivé i odstředivé síly, je zkoušena naše víra, pozornost a odhodlání. A pokud to vše zvládneme, otevřou se nové prostory plné zdravé sebelásky, vnitřní harmonie i celkového porozumění.  

Klidné májové dny.

Petr a Vlaďka

Slunečná brána
Labské pískovce
Ludvíkovice
Skalní brána
Vojtěchov
Ani netušíte...
Skalní okno - oko
Branžež
Pravěké osídlení
Kamenná brána
Slavný
Broumovsko
Švarcvaldská brána
Ralsko
Hamr na Jezeře
Široký kámen
Strážce stolové hory
Kudy, tudy na Bezděz
Skalní věž - brána
Ostrov u Tisé
Káča
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart