Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Kloubovka a Bolibřuška

Dvě zázračné studánky

Obě studánky s dary přicházejícími z hlubin Země spojuje odvození jejich názvů, jmen od převážných účinků jejich vod na všechny živé bytosti, nejenom nás lidi. Kloubovka, též Kotouňská Kloubovka se nachází v Blatenské vrchovině, zhruba pět kilometrů jihozápadně od Nepomuku v obci Oselce-Kotouň pod Bukovým vrchem (625 m). Léčivá síla zdejší vody byl našim předkům známa již od dávných časů. Časem zde byla postavena kaplička. Voda působí blahodárně na klouby a pohybový aparát. Obklady studené vody se na poraněná a poškozená místa přikládají na dobu 20-30 minut. Obkladovou látku je pak nutné vyhodit. Voda je velmi vhodná i na pití a její zvláštní energie jí zaručují dlouhodobou čerstvost i při uskladnění v láhvi. Pro celkové zklidnění organizmu je pak dobré nějakou chvíli u pramene posedět, posečkat a projevit vlastní vděčnost. Voda zklidňuje a zpravidelňuje srdeční tep, zlepšuje dýchání a celkovou vitalitu organismu. Jasnozřivec a léčitel páter František Ferda měl pro Kloubovku a její energie slova nejvyššího uznání a podivil se nad tím, že pramen není více využíván.

„Naši lidé znají Turzovku z moravsko-slovenského pomezí u Makova, ale nevědí nic o Kloubovce. Přitom je její účinek nejméně dvojnásobně vyšší, jak jsem sám ověřil".

Záření vody (radioaktivita nebyla prokázána) zvyšuje kladné účinky léků a potlačuje ty nežádoucí, pokud tyto na nějakou dobu vedle vody položíme. Tuto vyzařovací schopnost pak po jistý čas mají i předměty do pramene na chvíli ponořené. A tak není asi divu, že i v energiích zde přichází Aura místa s Impulsem života a Vděčností. A nezapomeňme, že víra v dobro, zdravá mysl, veselost, hravost a optimismus již sami o sobě uzdravují.

Bolibřuška na bolavá bříška. Tuto málo známou studánku najdeme v Moravskoslezských Beskydech nějakých pět kilometrů jižně od Třince v katastru obce Tyra pod vrchem Malý Javorový (947 m). A jak již její samotný název napovídá její voda léčí zažívací potíže a světe div se, dokonce i kocovinu. Zdrojnicí jsou jí dva prameny, které v ústí studánky namíchají každému ten správný mix na jeho žaludeční i jiné vnitřní obtíže. Ač leží hned při silnici, nic zde neubírá na síle kouzelného místa i léčivé vody. Známá, neznámá, ale stejně kvalitní dar pro všechny od naší Matky. A vzkaz pro nás..."Čistota konání, myšlení i řeči po celý celičký čas, dovede nás k duchovnímu rozvoji".  

Klidný adventní čas i zastavení v nás. Hlavně před Vánocemi.

Petr a Vlaďka

Kloubovka
Genius Loci
Klikatí se cesta má
Kouzelné místo
Plná energie
Spočinutí
Dar všem bytostem
Bolibřuška
Genius Tempori
Léčí a uzdravuje
Voda z hlubin země
Pokleknout a do dlaní
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart